H. Özlem Uzman

1968 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamlayarak 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandı. 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi’ne yatay geçiş yaparak 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Programı’nda bir yıl süreyle öğrenim gördü. 1997 yılına kadar bilişim, havacılık ve inşaat sektörlerinde yönetici pozisyonunda çalıştı. Daha sonra işletme yüksek lisans eğitimi görmek üzere Amerika’ya gitti. Ailevi sebeplerden ötürü bir yılın ardından ülkeye döndü. 2004 yılına kadar, farklı sektörlerdeki kurumsal şirketlerde, özellikle pazarlama ve ürün yönetimi alanlarında görev yaptı. 2004 yılında kendi yarattığı Bliss markasıyla kadın çorabı sektöründe çalışmaya başlayarak serbest iş hayatına atıldı. 2010 yılında Evcilik markasıyla hediyelik eşya sektöründe de faaliyet göstermeye başladı ve İstanbul MKM Alışveriş Merkezi’nde bir mağaza açtı. 2013 yılında, 26 yıl yaşadığı İstanbul’dan ayrılarak EGET Vakfı’nı kurmak üzere Muğla, Gökova’ya yerleşti.

Aynı zamanda, aile şirketi olan Uzman Prefabrik San ve Tic A.Ş.’inde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

S. Safai Özer

1952 yılında Konya’da doğdu. Konya Maarif Koleji’nin ardından yeni adıyla Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Mimarlık bölümünü kazandı. 1975 yılında diplomasını aldı. Bir süre bir kamu kuruluşunda çalıştı. Askerlik görevinin ardından serbest mimar olarak çalışmaya başladı. 1980 yılında Antalya’ya taşındı. Mimarlığın yanısıra, mobilya tasarımcılığı ve üreticiliği yaptı. 1990 yılında, Antalya, Kaleiçi’nde Kaleiçi Sanatevi’ni kurdu. 1994 yılında Burdur’un bir orman köyüne yerleşti. 2013 yılında vakıf projesinden ötürü kentlere geri döndü.

İlk kitabı 1970 yılında yayımlandı. O tarihten beri yayımlanmış olan beş kitabı vardır. 1972 yılında ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı. Grup A’nın üyelerinden ve ANFAD’ın (Antalya, Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin) kurucularındandır. Kültür Bakanlığı Devlet Fotoğraf Yarışması birinciliği ödülü sahibidir. 1993’ten beri 37 kişisel boyama (resim) sergisi açmıştır.