TOPRAK ALTI CANLILARI VE SOLUCAN GÜBRESİ EĞİTİMİ

Muğla Amerikan Kültür Koleji ile Vakfımız ve İktisadi İşletmemizin imzalamış olduğu protokol gereği, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde gerçekleştireceğimiz ekolojik tarım eğitimi serisinin ilkini tamamladık.

‘Toprak Altında Yaşayan Canlılar ve Solucan Gübresi’ konulu ilk eğitimimiz, 3-4-5. sınıf öğrencilerine, Ziraat Y. Mühendisimiz Necla Dal tarafından sağlandı.

EGET Vakfı Genel Merkezi Permakültür Bahçesinde gerçekleştirdiğimiz eğitimde tüm öğrenciler eğlenerek öğrenme keyfini yaşadılar. Öğrenciler, kimyasal gübrelerin toprağa, havaya, suya verdiği zararı; doğal gübrelerin ise hem çevre hem insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu öğrendiler. Evlerindeki organik atıkları tekrar doğaya nasıl kazandırabileceklerini kompost hazırlayarak deneyimlediler.

Eğitimin sonunda, bir EGET Vakfı yayımı olan ve Kurucumuz Ressam Safai’nin yazıp çizdiği ‘Ben Solucan Aysen’ isimli kitap, öğrencilere armağan olarak verildi. Öğrenciler kitabın son sayfasında yer alan ‘Ben, doğanın ve insanların dostuyum. Lütfen beni koruyup kollayın. Zehirlenmeyen bir dünya dileğiyle, hepinize sevgilerimi sunarım.’ tümcesini hep bir ağızdan coşkuyla seslendirdiler.

İzlemek için tıklayınız.