EGET VAKFI KURUCULARINDAN SAFAİ ÖZER YAŞAMINI YİTİRDİ.

Haber Kaynağı: Yenigün Gazetesi

Eğitim, Geriatri, Ekolojik Tarım, Turizm (EGET) Vakfı kurucularından Safai Özer hayatını kaybetti.

EGET Vakfı kurucularından olan 2021 yılı Aralık ayından beri yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle İstanbul’da tedavi gören Safai Özer, hayatını kaybetti.

Safai Özer kimdir?

1952 yılında Konya’da doğdu. Konya Maarif Koleji’nin ardından yeni adıyla Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Mimarlık bölümünü kazandı. 1975 yılında diplomasını aldı. Bir süre bir kamu kuruluşunda çalıştı. Askerlik görevinin ardından serbest mimar olarak çalışmaya başladı. 1980 yılında Antalya’ya taşındı. Mimarlığın yanısıra, mobilya tasarımcılığı ve üreticiliği yaptı. 1990 yılında, Antalya, Kaleiçi’nde Kaleiçi Sanatevi’ni kurdu. 1994 yılında Burdur’un bir orman köyüne yerleşti. 2013 yılında vakıf projesinden ötürü kentlere geri döndü.

İlk kitabı 1970 yılında yayımlandı. O tarihten beri yayımlanmış olan beş kitabı vardır. 1972 yılında ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı. Grup A’nın üyelerinden ve ANFAD’ın (Antalya, Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin) kurucularındandır. Kültür Bakanlığı Devlet Fotoğraf Yarışması birinciliği ödülü sahibidir. 1993’ten beri 37 kişisel boyama (resim) sergisi açmıştır.

Haber : Esma Turan