EGET VAKFI 7. GELENEKSEL LAVANTA HASAT ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

EGET Vakfı, geleneksel hale getirdiği ve bu yıl yedincisini düzenlediği şenliklerle katılımcılara keyifli saatler yaşattı. 12-13 Ağustos 2023 tarihlerinde, EGET Vakfı’nın Muğla/ Ula, Armutçuk’ta yer alan 22.000 metrekarelik trüf ve lavanta işletmesinde gerçekleşen şenlik, bu yıl da katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
.
Her yıl kapsamı genişletilerek düzenlenen etkinlikte çocuklar ve yetişkinler için hazırlanmış çok çeşitli atölye çalışmalarına yer verilirken, konuklar, kendi elleriyle lavanta hasadı yapmanın keyfini yaşadılar. Konuklar ayrıca, aynı tarihlere denk gelmesi nedeniyle Perseid Gök Taşı Yağmuru Gözlemi yapma fırsatını da yakaladılar.
.
Birbiri ardına gerçekleşen Tohum Topu Atölyesi, Hareket Eğitimi ve Koordinasyon Becerisi Çalışması, Mutfak Atıklarıyla Bitkiler İçin Kompost Yapımı Atölyesi, Drama ve İnteraktif Masal Anlatımı Atölyesi, Zeytinyağı Tadım Atölyesi, Uçucu Yağ Elde Etme ve Evde Kullanım Alanları Atölyesi, Arıyı Tanıma ve Doğal Mum Atölyesi, Bitkilerle Kumaş ve Yumurta Boyama Atölyesi, Gök Atlası Yapımı Atölyesi, Bitki Zararlıları İle Doğal Mücadele Atölyesi, Ahu ile Nefes ve Yoga Atölyesi olarak anılan atölye çalışmaları konukların doğanın içinde bilgilendirici ve huzurlu dakikalar yaşamalarına olanak sağladı. Etkinlik, 13 Ağustos Pazar günü gerçekleşen Alp Özdoğan konseri ile son buldu.
.
Lavanta şenliğimize katılan Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı sayın Leyla Ersöz’e, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın Bülent Karakuş’a, Ticaret Borsası Başkanı sayın Hurşit Öztürk’e, Menteşe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü sayın Ebru Akın’a ve tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.
Etkinliğimizde atölye çalışmalarını gönüllü olarak gerçekleştiren değerli eğitmenler Aslı Avcı, Ahu Başer, Süleyman Kurnaz, Mihriban Servililer, Özgür Ekin Vardar, Necla Dal, Çiğdem Kuş’a en içten teşekkürlerimizi sunarız. Kapanış konserinde bizimle olarak katılımcılara müzik şöleni sunan değerli müzisyen Alp Özdoğan’a da teşekkür ederiz.